Korkii - Zábava s číslami

Variant
Možnosti doručenia
Skladom
Kód: 1096/KS
€12,50 / ks
Kategória: Korkii - Hračky z korku
Značka: Korkii
Pohlavie: Dievča, Chlapec, Unisex
Korkii - Zábava s číslami
Novinka

Číselná hra je didaktická pomôcka určená pre všetky deti vo veku 3 až 8 rokov. Ako je to možné? Hra je navrhnutá práve tak, aby obsahovala niekoľko úrovní náročnosti.

 

Základnou úrovňou je rozpoznávanie číslic a hľadanie muchotrávkovej dvojice, ktorá bude obsahovať identický počet bodiek. (Dieťa si vyberie ľubovoľnú muchotrávku, prstom ukazuje na bodky a nahlas ich počíta. Ak má bodky zrátané, snaží sa priradiť tú správnu číslicu.)

 

Ak už to dieťa ovláda, tak môžeme si doplniť aj matematické znamienka. Kombináciou číslic a muchotrávok si hravou formou dieťa precvičuje sčítanie a odčítanie. Táto forma učenia je vhodná pre predškolákov a prváčikov. (Dieťaťu môžeme zadať číselný príklad. Jedna + muchotrávka s jednou bodkou = ... Dieťa nahlas počíta a snaží sa prísť na správny výsledok. V našom prípade je výsledok 2. Dieťa má dve možnosti, za znamienko = môže priradiť kartičku s číslicou 2 alebo vyberie muchotrávku s 2 bodkami.)

Najnáročnejšou úrovňou hry je, že si číslice a muchotrávky otočíme, zamiešame a hráme pexeso. Takáto forma pexesa je pre dieťa oveľa náročnejšia, keďže nehľadá vizuálne rovnaký obrázok, ale dvojicu obsahujúcu číslo a muchotrávku s rovnakými počtom bodiek. (Pri tejto forme využitia didaktickej pomôcky navrhujeme pre deti vo veku 4-5 rokov využívať iba kartičky s číslicami 1-2-3-4-5 a muchotrávky s rovnakým počtom bodiek. Takto bude hrať dieťa pexeso s desiatimi kartičkami. Ak je to dieťaťu už ľahká forma hry pexesa, tak pridáme zvyšné kartičky.)

 

HRA PODPORUJE U MLADŠÍCH DETÍ ROZVOJ:

- matematických zručností, a to rozpoznávanie číslic, počítanie, porovnávanie, párovanie čísla a muchotrávky s rovnakým počtom bodiek,

- pozornosti a koncentrácie,

- jemnej motoriky.

 

HRA PODPORUJE U STARŠÍCH DETÍ ROZVOJ:

- matematických zručností, a to sčítanie a odčítanie, číslo-počet-muchotrávka,

- sociálnych zručností,

- pozornosti a koncentrácie.

 

Produkt Zábava s číslami je vyrobená z MDF dosky. Je to prírodný materiál, ktorý sa vyrába bez použitia lepidiel. Má veľmi jemnú homogénnu štruktúru.  

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie