Korkii - Zábava s číslami

Skladom
€12,50 –20 % €10 / ks
Kategória: Hračky / Hry
Značka: Korkii
Pohlavie: Dievča, Chlapec, Unisex
Korkii - Zábava s číslami
Výpredaj
€12,50 –20 %

Číselná hra je didaktická pomôcka určená pre všetky deti vo veku 3 až 8 rokov. Ako je to možné? Hra je navrhnutá práve tak, aby obsahovala niekoľko úrovní náročnosti.

 

Základnou úrovňou je rozpoznávanie číslic a hľadanie muchotrávkovej dvojice, ktorá bude obsahovať identický počet bodiek. (Dieťa si vyberie ľubovoľnú muchotrávku, prstom ukazuje na bodky a nahlas ich počíta. Ak má bodky zrátané, snaží sa priradiť tú správnu číslicu.)

 

Ak už to dieťa ovláda, tak môžeme si doplniť aj matematické znamienka. Kombináciou číslic a muchotrávok si hravou formou dieťa precvičuje sčítanie a odčítanie. Táto forma učenia je vhodná pre predškolákov a prváčikov. (Dieťaťu môžeme zadať číselný príklad. Jedna + muchotrávka s jednou bodkou = ... Dieťa nahlas počíta a snaží sa prísť na správny výsledok. V našom prípade je výsledok 2. Dieťa má dve možnosti, za znamienko = môže priradiť kartičku s číslicou 2 alebo vyberie muchotrávku s 2 bodkami.)

Najnáročnejšou úrovňou hry je, že si číslice a muchotrávky otočíme, zamiešame a hráme pexeso. Takáto forma pexesa je pre dieťa oveľa náročnejšia, keďže nehľadá vizuálne rovnaký obrázok, ale dvojicu obsahujúcu číslo a muchotrávku s rovnakými počtom bodiek. (Pri tejto forme využitia didaktickej pomôcky navrhujeme pre deti vo veku 4-5 rokov využívať iba kartičky s číslicami 1-2-3-4-5 a muchotrávky s rovnakým počtom bodiek. Takto bude hrať dieťa pexeso s desiatimi kartičkami. Ak je to dieťaťu už ľahká forma hry pexesa, tak pridáme zvyšné kartičky.)

 

HRA PODPORUJE U MLADŠÍCH DETÍ ROZVOJ:

- matematických zručností, a to rozpoznávanie číslic, počítanie, porovnávanie, párovanie čísla a muchotrávky s rovnakým počtom bodiek,

- pozornosti a koncentrácie,

- jemnej motoriky.

 

HRA PODPORUJE U STARŠÍCH DETÍ ROZVOJ:

- matematických zručností, a to sčítanie a odčítanie, číslo-počet-muchotrávka,

- sociálnych zručností,

- pozornosti a koncentrácie.

 

Produkt Zábava s číslami je vyrobená z MDF dosky. Je to prírodný materiál, ktorý sa vyrába bez použitia lepidiel. Má veľmi jemnú homogénnu štruktúru.  

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: